INFORMATION HUB

SERVICES

HELP

SOCIAL MEDIA

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
07480 400863
CUSTOMER SERVICE
OFFICE OPENING HOURS
Mon - Fri  9am - 1pm
E: Info@pcaofficial.com

PCA INTERNATIONAL

 © PCA UK  2015 - 2017 | All Rights Reserved |

Privacy Policy | VAT Registration No: 244791192

PCA RESULTS 2018

TOP 3 RESULTS

PCA XPLOSIVEAPE MIDLANDS 2018 RESULTS

NUMBER OF INVITES GIVEN: 

PCA Top 3 Xplosiveape Midlands Results – Sunday 16th September 2018

 

Junior Bodybuilding

1st– Josh Brown

2nd– Brandon Harding

3rd– Cameron Thomas

 

First timers Bodybuilding

1st– Kaka Flex

2nd– Aaron Dennis 

3rd –- Dominik Willamson

 

Novice Bodybuilding

1st– Ben Roozbahani

2nd– Edd Oldfield

3rd– Ryan Anglin

 

Classic bodybuilding

1st–  Greg Watson

2nd– Aidan Crump

3rd– Luke Bownes

 

 

Master’s Bodybuilding 40’s

1st-  Stephen Knight

2nd– Michael Hehir

3rd– Mark Higgins

 

 

Master’s Bodybuilding 50’s

1st-  Terry Wiess

2nd– Graham Benwell

3rd- - Andrew Brown

 

Ladies Toned figure

1st– Sophie Birch

2nd– Zoe Solt

3rd Lindsey Kulik

 

Ladies Athletic Figure

1st– Chloe Pickford

2nd– Kerri Stewart

3rd Mollie Issacs

 

Ladies Trained Figure

1st– Suzanne Souster

 

Junior Men’s Physique

1st– Phil Hall

2nd– Ashley Day

3rd– Bowen Zu

 

Men’s Physique Short 

1st– Julian Astbury

2nd– Kane Francis

3rd– Payman Ezzati

 

Men’s Physique Tall

1st– Garry Wainwright

2nd– Mitchell Smith

3rd– James Walters

 

 

Masters Men’s Physique

1st– Gareth Hooper

2nd– Faheem Chauhan

3rd– Rod Puffer

 

Muscle Model

1st – Jamie Constable

2nd– Harvey Lymer

3rd– Callum Brynt

 

Junior Ladies Bikini

1st– Melissa Biggart

2nd– Jessica Cooper

3rd– Sophie wilson

 

Ladies Bikini

1st– Megan Sylvester

2nd–Micah Villahermosa

3rd– Jessica Smith

 

Ladies Bikini Tall

1st– Elizabeth Hooper

2nd–Jade Elder

3rd–Taimar Gilbert

 

Ladies Master’s Bikini-

1st– Amy Martin

2nd–Marlen Serge

3rd– Katie May Smith

 

Ladies Bikini Trained

1st– Daisy Perham

2nd– Lucy Ellis

3rd– Stacey Causer

 

Class 3

1st– Adam Giles

2nd– Gintas Dauska

3rd– Richard Atkinson

 

Class 2

1st– Matthew Tofton

2nd– Scott Sawyers

3rd-Ehsan

 

Class 1

1st– Lukasz Borcz

2nd– Charlie Barrett

 

Ladies Overall Champion: Ladies Athletic Figure Winner Chloe Pickford 

Mens Overall Champion: Class 2 Winner Matthew Tofton

0